Esenyurt Çocuk Diş Hekimi


Esenyurt Çocuk Diş Hekimi

Çocuk diş hekimliğinin bir diğer adı da “pedodonti ’’dir. Pediatrik diş hekimi olmak, sadece çocuklarla çalışan bir diş hekimi olmak, daha fazla dikkat, çocuk psikolojisini anlamak ve ek tedavi deneyimi demektir. Diş hekimine gitmekten korkan bir çocuk, diş hekimine veya diş muayenehanesine gitmek konusunda isteksiz olabilir. Dentline Klinik, çocuğunuza şefkatle davranır ve incinmelerini önlemek için elimizden gelen her şeyi yaparız. Bunun için duyarlı diş hekimleri, şefkatli ve sempatik personellerle çalışıyoruz. Çocuklarımızın sağlığı, dişleri ve diş etleri için elimizden gelen konu da size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dentline Klinik olarak diş hekimliğimizde deneyimli ve köklü bir klinik altyapıya sahibiz.

Pedodonti 0-13 yaş arasında olan miniklerin tedavilerini kapsar ve bu yaş grubundaki çocukların süt dişler ve daimi dişlerinin sağlıklı bir şekilde korunmasını ve bu dişlerin çürük, travma ve kalıtsal etkenlerden etkilenmesini önlemeyi amaçlar. Pedodonti, erken çocukluk döneminden itibaren çocukların ağız, çene ve damak sağlığını koruyucu işlemler de dâhil olmak üzere izleyen ve tedavi için gerekli olan her şeyi yapan diş hekimliğinin bir dalıdır. Bu süre zarfında diş hekimleri, bebeklerin ve çocukların ağız sağlığına yönelik çeşitli tedaviler ve önleyici tedbirler uygular. Bu zaman zarfında süt dişlerinin çocukların ağzında sağlam bir şekilde kalması çok önemlidir. Dentline Klinik olarak çocukların ağız sağlığını çok
önemsemekteyiz.

Çocuk diş hekimleri tıpkı diğer büyüklerde olduğu gibi kanal tedavisi, süt dişi çekimleri, dolgu ve kırık vs düzeltme gibi işlemler yaparlar. Çocukların süt dişlerinin toplam sayısı 20'dir. Süt dişlerinin ilk ve en önemli gayesi doğumdan itibaren bebeği beslemektir. Ayrıca süt dişlerinin varlığı konuşmanın normal gelişimi için çok önemlidir. Süt dişlerimiz, kalıcı dişlerimizin yerini alacak ve onları yönlendirecek olan kalıcı dişlerin kendilerini kaplayan bölgesini korur. Süt dişleri erken çekildiğinde doğal bölgenin bu koruyucu işlevi kaybolur.

Esenyurt Çocuk Diş Hekimi için randevu ve danışman hattı

Tel: +90 212 8761646


© 2024 Dentline. All Rights Reserved. Web Tasarımı ve SEO Çalışaları ArseBilişim