Beylikdüzü Diş Bonding Uygulaması


Beylikdüzü Diş Bonding Uygulaması

Bonding, kişilerin dişlerini daha estetik hissetmeleri için diş yüzey ve boyutlarında değişiklikler yaptırabildikleri bir tedavi yöntemidir. Bonding, dişlerdeki kırık ve çatlaklar gibi çeşitli bozuklukların tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. Diğer ağız ve diş tedavilerine göre daha uygun fiyatlara yapıldığı için günümüzde sıklıkla kullanılan bir diş estetiği tedavisidir. Bonding, doğal diş rengine uygun olarak seçilen kompozit dolgunun, diş yüzeyinde herhangi bir aşındırma yapılmadan dişlerin üzerine yerleştirilmesi ve şekillendirilmesi işlemidir. Dişlerindeki çürükleri ve şekil bozukluklarını düzeltmek için kişilerin başvurabileceği en iyi yöntemlerden biridir.

Bonding Uygulamasına Kimler Başvurabilir?

Bonding konusunda uzman diş hekimleri dişlerinize istediğiniz şekli verebilir. İnsanlar genellikle küçük diş problemlerini gidermek ve dişlerini istedikleri şekle sokmak için Bonding'e başvururlar. Aşağıdaki durumların tedavisi için bonding uygulamasına başvurabilirsiniz.

1-Dişlerinizin şeklini değiştirmek ve onları istenilen diş görünümüne getirmek için.
2-Dişlerinizdeki çatlakları, kırıkları tedavi etmek için
3-Dişler arasındaki boşlukları (diastema) doldurmak için
4-Dişlerinizi estetik olarak belli oranlarda büyütmek için
5-Amalgam dolgulara göre daha estetik ve kozmetik bir alternatiftir.
6-Sararmış olan dişlerinizin rengini beyazlatmak ve görünümü daha da iyileştirmek için

Yukarıda belirtilen ağız ve diş sağlığı sorunlarınız varsa uzman diş hekimimize başvurarak Bonding tedavisi için yardım alabilirsiniz.

Bonding Uygulaması Nasıl Yapılıyor ve Ömrü Ne Kadar?

Beylikdüzü Diş Bonding Uygulaması

Bonding uygulaması yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında tamamlanır. Bonding uygulamasının gerçekleştirilmesi için tek seans yeterli olacaktır. Hangi dişlere yapılacağına hekim karar verir ve öncelikle o dişler uygulamaya hazır hale getirilir. Diş hekiminiz ağzınızı ve dişlerinizi muayene edecek ve ufak tefek sorunlar tedavi edildikten sonra uygulamaya başlanacaktır.

Bonding uygulanacak dişlere önce bonding sıvısı uygulanarak yüzey pürüzlendirilir. Bu sıvı sayesinde kullanılacak malzemeler dişlere yapıştırılır. Ardından diş rengine uygun malzemeler dişe uygulanır.Malzemeler sertleşmeden önce istenilen şekle getirilmesi için gerekli işlemler yapılır. Şekillendirme işlemi tamamlandıktan sonra dişleri ve malzemeyi sertleştirmek için lazer ve/veya ışın cihazı kullanılır. Sertleştiriciler diş yüzeyine tamamen yerleştirildikten sonra uzman hekimler tarafından dişlere şekil verilir. Son olarak diş yüzeyinin daha iyi görünmesi ve doğal diş rengine uyması için polisaj işlemleri yapılır. Bu işlemler sırasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmezsiniz.

Bonding uygulamasından sonra dişlerinizin ömrü 6 ile 10 yıl arasında değişmektedir. Ancak bu süreyi uzatmak için ağız ve diş hijyeninize ve yıllık rutin kontrollerinize gereken önemi vermeniz gerekmektedir.

Beylikdüzü bölgesinde Diş Bonding Uygulaması için Dentline ile irtibata geçiniz. 

Ali Çebi Caddesi Keleşoğlu Plaza no:3/5 Beylikdüzü / istanbul (5M Migros Alışveriş Merkezi Yanı)
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.


© 2024 Dentline. All Rights Reserved. Web Tasarımı ve SEO Çalışaları ArseBilişim