Beylikdüzü Çocuk Diş Hekimi


Beylikdüzü Çocuk Diş Hekimi ve kliniği

Çocuk diş hekimliğinin diğer adı “Pedodonti”dir. Pedodontist olmak sadece çocuklarla ilgilenen diş hekimi anlamına gelir ve bu daha çok ilgi, çocuk ruhundan anlamak ve tedavilerde ekstra uzmanlık yapıldığı anlamına gelir. Diş hekiminden korkan çocuklar genelde diş doktorlarına ya da diş kliniklerine giderken istekli olmayabilirler. Biz Dentline Klinik olarak çocuklarınıza şefkatle yaklaşıyor ve canlarının acımaması için gereken her şeyi yapıyoruz. Bunun için hassas diş hekimleri, şefkatli ve anlayışlı personeller ile çalışıyoruz. Çocukların sağlığı ve dişleri için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Dentline Klinik olarak diş kliniği kapsamında tecrübeli ve köklü bir klinik alt yapısına sahibiz.

Beylikdüzü Çocuk Diş Hekimi
 
Çocuk diş hekimliği “Pedodonti “0-13 yaş arası çocukların tedavilerini kapsamaktadır ve bu yaş aralığındaki çocukların süt ve daimi dişlerini sağlıklı bir şekilde korumayı ve bu dişlerin çürük, travma, genetik faktörler vb. sebeplerle oluşturduğu sorunları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir bilim dalıdır. Pedodonti, çocukların erken çocukluk döneminden itibaren ağız ve diş sağlığını, çene –damak gelişimini izleyen ve tedavi eden ve ayrıca önleyici tedbirleri de içeren bir diş hekimliği dalıdır. Bu dönemde diş hekimleri bebek, çocuk ve ergenlerin ağız sağlığı ihtiyaçlarına göre farklı tedaviler ve koruyucu uygulamalar yapmaktadır. Bu süreçte süt dişlerinin ağızda sağlam tutulması büyük önem taşımaktadır.
 
Toplam 20 adet süt dişi vardır. Süt dişlerinin ilk önemli amacı doğumdan bu yana çocuğun beslenmesini sağlamaktır. Ayrıca konuşmanın doğru gelişimi için de süt dişlerinin varlığı çok önemlidir. Süt dişleri, sürdükleri kalıcı dişlerin yerini alacak ve yönlendirecek olan, kapladıkları daimi dişlerin alanını korur. Süt dişleri erken çekildiğinde bu doğal alan koruma işlevi ortadan kalkar. Süt dişlerinin doğru zamanda çıkması için diş hekiminizi belli aralıklarla ziyaret etmelisiniz.


Pedodonti; çocuk protezleri, beylikdüzü diş çekimi, ağız diş bakım önerileri, diş travmaları, kanal tedavisi ( endodonti), amputasyon, kötü ağız alışkanlıkları, dolgular, yer tutucular, çürük önleyiciler gibi tüm diş hekimliği dalında hizmet vermektedirler. Beylikdüzü ve yakın bölgelerde ikamet eden çocuklar için en doğru olanı seçmek isteyen ebeveynler Dentline diş kliniğini tercih edebilirler. www.dentlineklinik.com


© 2024 Dentline. All Rights Reserved. Web Tasarımı ve SEO Çalışaları ArseBilişim