Beylikdüzü Diş Çekimi


Beylikdüzü Diş Çekimi hakkında

Beylikdüzü “Ağız diş ve çene cerrahisi” (diş çekimi, kist operasyonu, implant) 

Beylikdüzün'de bulunan diş kliniğimizde verdiğimiz diş çekimi hizmetlerini alanlarında uzman diş hekimleri yapmaktadır. Dentline Klinik olarak diş çekimini korkusuz bir hale getirmeden çekmeyi hedeflemekteyiz. Diş hekimi koltuğundan korkup fobi haline getirenlere korkmadan ve acısız diş çekimi yapmaktayız. Profesyonel diş kliniği kadromuz ve tecrübeli hekimlerimiz ile İstanbul’un Beylikdüzü semtinde hizmet vermekteyiz.
 
Ağız, diş ve çene cerrahisi, diş hekimliğinin cerrahi olan bölümüyle( diş çekimi, gömülü diş çekimi, implant, kist operasyonu ) ilgili diş hekimliği dalıdır. 
Diş çekimi nasıl yapılır? 


   Dişi çekmeden önce, diş hekimi çekilecek bölgeyi uyuşturmak için hastaya lokal anestezi enjekte eder. Bazı durumlarda, özellikle gömülü yirmi yaş dişi için, diş hekimi duruma göre daha güçlü bir anestezi kullanabilir. Bazı durumlarda genel anestezi gerekebilir. Genel anestezi hastanın tamamen uyutulması durumudur ve bu hastanın işlem sırasında uyuması ve herhangi bir şey hissetmemesi anlamına gelir. Genel anestezi genellikle büyük kist operasyonlar ve büyük ameliyatlarda kullanılsa da bazen hasta isteği ile bazen de doktorun öyle uygun görmesi ile uygulanabilir. Genel anestezi kullanılma sebebi genelde hastaların korkularından kaynaklanabilir. Lokal anestezi ise  herkese uygulanan basit bir sınırlı uyuşturmadır.
 
Beylikdüzü'nde Diş Çekimi Hizmeti

Beylikdüzü Diş Çekimi hakkında
 
Lokal anesteziden sonra diş yuvasından yavaşça oynatılır. Daha sonra dişi forseps ile kavrar ve çene kemiğinden ve normalde dişi yerinde tutan bağlardan kurtarmak için nazikçe ileri geri hareket ettirir.
 
Diş çekiminden sonra kanama olması normal ve gereklidir. Çoğu zaman, dişin çekildiği sokette  kan pıhtılaşması oluşur. Diş hekimi gazlı bezi diş boşluğuna yerleştirir ve kanamanın durması için hastadan gazlı bezi ısırmasını ister. Bazı durumlarda diş hekimi, diş eti hattını diş çekimi alanında düzgün bir şekilde kapatmak için kendi kendine eriyen dikişler koyabilir. Bu dikiş ipleri zamanla kaybolacaktır ve insan vücuduna hiçbir zararı yoktur.


© 2024 Dentline. All Rights Reserved. Web Tasarımı ve SEO Çalışaları ArseBilişim