Beylikdüzü Diş Beyazlatma


Beylikdüzü Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma (bleaching) koyu renkli dişlerin rengini açmayı ve daha parlak hale getirmeyi amaçlayan bir tedavidir. Diş beyazlatma tedavisi, belirli içecekler, yiyecekler ve ilaçlar kullanıldıktan sonra diş minesindeki lekeleri çıkarabilir. Bu işlem aynı zamanda hastaların gülümsemeye bağlı azalan özgüvenlerini yeniden kazanmalarına yardımcı olabilecek bir estetik tedavidir.Diş Beyazlatma Neden Kullanılır?


Estetik olmayan bir gülüş, sizin sosyal hayatınıza zarar verebilir. Dişlerinizin lekelenmesine veya sararmasına farklı faktörler neden olabilir;

1. Çay, kahve veya gazlı içecek tüketimi,
2. Düzenli sigara içmek
3. Bazı ilaçları kullanmak vb.
Tüm bu nedenler dişlerinizin sararmasına neren olabilir. Dişin renginin sarı olmasında genetik ve mine tabakasının kalınlığı da etkilir. Bu nedenle sağlıklı ve beyaz renkli dişlere sahip olmak için öncelikle önerilerimize uymalısınız.


Diş Beyazlatma Nasıl Yapılıyor?


Diş beyazlatma iki farklı şekilde yapılabilir:Evde diş beyazlatma

Bu uygulamada sizden ölçü alıp şeffaf plaklarınızı bu ölçüye göre hazırlayacağız. Bu beyazlatıcı maddeleri plağın iç kısmına sürüyorsunuz ve gece uyumadan önce dişlerinizin üzerine sürüyorsunuz. Plak siz uyanana kadar ağzınızda kalmalıdır. Gün içinde plak takmayı tercih ediyorsanız plakları en az 3-4 saat ağzınızda tutmalısınız. Bu dönemde kesinlikle hiçbir şey yememeli ve özellikle sigara içmemelisiniz. Bu uygulama ortalama 5 ila 10 gün devam edecektir. Böylece diş renginiz ortalama 1 ile 4 ton arasında açılabilir.Ofis tipi diş beyazlatma

Beyazlatma işleminizi kliniğimizde özel sistem ışık cihazı ile yapacağız. Beyazlatıcı ajanları dişlerinize uygulayacağız ve özel bir ışık kaynağı kullanarak 45 dakika boyunca jellerdeki ajanları aktive edeceğiz. Dişlerinizin durumuna göre bu işlem için tek seans yeterli olmayabilir. Her iki uygulamada da dişlerinizi lekeleyebilecek içeceklerden uzak durmak önemlidir. Daha iyi bir diş beyazlatma için kombine diş beyazlatma da uygulanabilir. Ofis tipi diş beyazlatma en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun nedeni, evde diş beyazlatma kitlerinin hidrojen peroksit kullanımı konusunda daha katı kısıtlamalara tabi olmasıdır ve hastaların düzenli kullanımının önemli olmasıdır. Ev tipi diş beyazlatmada jeldeki hidrojen peroksit oranı maksimum %0,1'dir ancak ofis tipi tedavide bu oran en az %6'dır.

Detaylı bilgi ve Randevu için:

Ali Çebi Caddesi Keleşoğlu Plaza no:3/5 Beylikdüzü / istanbul (5M Migros Alışveriş Merkezi Yanı)
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2024 Dentline. All Rights Reserved. Web Tasarımı ve SEO Çalışaları ArseBilişim