Beylikdüzü Diş İmplant


Beylikdüzü İmplant

İmplant Nedir?

Dental implant, diş kaybının yerine geçen bir titanyum vida ya da pilotta olarak adlandırılan cihazdır. Bu cihaz, diş eti içine yerleştirilir ve kemiğe oluşan bir bağlantı ile diş kaybının yerine geçen bir diş protezi ya da tek dişli bir kron takılmasına olanak tanır. Bu yöntem diş kaybının estetik ve fonksiyonel olarak yeniden kazandırılmasını sağlar.

Beylikdüzü De İmplant Hizmeti

İmplantın çene kemiğinizle tam olarak bütünleşmesi ve sabit veya hareketli protez kullanabilmeniz için yaklaşık 3 ila 6 ay gibi bir bekleme süreniz olacaktır. Bu tedavi sizi sadece gülümsemenize ve düzgün konuşmanıza geri döndürmekle kalmayacak ayrıca ağız fonksiyonlarınızın tekrar aktive olmasını saplayacaktır. İmmediat implantasyon ağzında hiç dişi olmayan bireylere belirli açılarla belli sayıda implantın tek bir operasyonda yerleştirilmesi ve bu implantların üzerine özel protez parçaları ile 48 saat içerisinde vidalarla sabit geçici protez yerleştirilmesi işlemine verilen isimdir.Sabit kalıcı dişler kişiye 3 veya 4 ay sonra uygulanır. Operasyon süresi de daha kısa ve kolay olmaktadır. Çene kemiğinde erime olan kişilerde, Sinüs lifting operasyonu, kemik tozu eklenmesi gibi ek cerrahi işlemlere gerek olabilir. Bu, tedavi maliyetini arttırabilir ve süreyi uzatır.

Beylikdüzü semtinde diş implantı hizmetlerinizi verebilecek deneyimli bir doktor arıyorsanız. Yapmanız gereken tek şey bizi aramanız, deneyimli personelimiz size implant süreci hakkında gerekli tüm bilgileri sağlayacaktır.

İmplant Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü İmplant


İlk adımda implantın yerleştirilmesini istediğiniz bölgeyi inceleyerek bu tedavinin size uygun olup olmadığına karar vereceğiz. Sonraki aşamada lokal anestezi ile bölgenizi uyuşturacağız. Bu adım tamamlandıktan sonra, doku ve kemiğinizde bir kesi yaparak özel ekipmanlar yardımıyla tam olarak belirlediğimiz noktaya implantı yerleştireceğiz. İmplantın doğru yere yerleştirilmesi, kemik dokusunda sıkıca kalmasını sağlar ve rejenerasyon sürecini uyarır. Ameliyattan sonra 1-3 gün içerisinde geçici olarak dişinize koyacağımız protezi yerleştireceğiz. ( Bunun uygunluğa hekim karar verecektir. ) Bu 3-4 aylık süreçte diş etleriniz de iyileşecek ve normale dönecektir. Bu sırada, implantınız kemiğinizle sıkıca kaynaşacaktır. Kalıcı dişlerinizi implantınızı yerleştirdikten 3-4 ay sonra yerleştireceğiz.

Diş İmplantın Avantajları Nelerdir?

1. Aynı gün diş implantı konseptinde ameliyat seansları ve iyileşme süreleri kısalır. Özellikle arka çene bölgesinde osteoporozu olan hastalarda sinüs lifting ya da ek kemik oluşturma ameliyatlarına gerek yoktur. Bu tedavi maliyetlerini azaltır.
2. Bu tedavide, çenenizin doğru bir temsilini oluşturmak için sanal gerçeklik yazılımı ile ayrıntılı 3D taramalar da kullanıyoruz.
3. İmplant uygulamasını tamamladıktan sonra 3 gün gibi kısa bir sürede yemek yeme dahil normal aktivitelerinize dönebilirsiniz.
İmplant uygulandıktan sonra sigara içimine dikkat edilmelidir. Sigara içmek implantın çene kemiğine osteoentegrasyonunu negatif yönde etkileyen bir etmendir.
Diyabet hastalarına implant yapılırken kan değerleri vs diyabetin derecesi hekim için önemlidir.
Kanser tedavisi sırasında ve sonrasında kullanılan ilaçlardan dolayı implant yapılamaz. Bunun için hekiminize danışınız.


© 2024 Dentline. All Rights Reserved. Web Tasarımı ve SEO Çalışaları ArseBilişim