• (0212) 876 16 46
  • info@dentlineklinik.com
  • 0551 596 16 46

Hizmetlerimiz

PEDODONTİ

 

PEDODONTİ (ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ)

 

0-14 YAŞ grubu çocukların süt ve daimi dişlerini saglıklı korumayı ve olusan hastalıkları tedavi etmeyi amaclayan bölümdür.

 

ÇOCUKLARDA AĞIZ BAKIMI

 

dişler ilk agızda gorunmeye baslandıgı andan ıtıbaren (6-8 ay) agız bakımına baslanmalıdır. Sabah aksam dişler temiz bir tulbent veya gazlı bezle silinerek temizlenmelidir. Cocuk dişleri yapıları geregi curumeye yatkındır. Cürük olusumu etkili fırçalama ve dogru beslenmeyle azaltılabilir.

 

FİSSÜR ÖRTÜCÜ NEDİR? KİMLERE UYGULANIR?

 

Fissür örtücü dişin cigneyici yüzeyine curuk olusturan bakterilerin yerlesmesine engel olan koruyucu dolgu benzeri bir maddedir.çocuklar  sealantlar daha iyi adaylardır. Cunku sealantlar sadece curuksuz dişlere uygulanır. Cocuklarda fissür ve oyuklar diğer alanlara göre en müsait bölgelerdir. Sealantlar koruyucu bir bariyer olusturarak bakterilerin bu oyuklara yerleşmelerini engeller.

 

FLUOR UYGULAMASI

 

FLORLAMA: tek kullanımlık kaşıklar ile jel kıvamındaki floru dişlere yuzeysel olarak tatbik etmek suretiyle yüksek konsantrasyondaki florun minenin yapısını guclendirme esasına dayanır.

 

KİMLERE FLOR UYGULAMASI YAPILIR?

 

Yetişkin veya cocuk farketmeksizin curuksuz agızlarda koruyucu olarak kullanılabilir. Hassasiyet problemı olan hastalarda hassasiyet problemının giderilmesine yardımcı olmak amacıyla kullanılır.

Bu yazılar bilgilendirma amaçlıdır.